Viceprimarii municipiului Giurgiu au fost aleși

Consilerii locali au fost convocați, astăzi, în ședință ordinară. Pe ordinea de zi au fost supuse spre aprobare patru proiecte de hotărâre, printre care și cel care viza alegerea viceprimarilor.

În debutul ședinței, au depus juramintele de credință cei trei consilieri supleanți, respectiv Dumitrescu Silviu, Dragoș Ionescu, Săndulescu Petronela, precum și consilierul Funieru Cătălin, care a absentat la ședința de constituire a Consiliului Local ce s-a desfășurat în data de 22 octombrie 2020.

Consilierii locali au venit cu cinci propuneri pentru funcțiile de viceprimari: Dumitrescu Silviu-PNL, Măroiu Marian-PSD, Damian Marian -Pro România, Dragomir Ion-Pro România și Alexandru Vladu-ALDE.

În urma voturilor secrete, valabil exprimate au fost aleși viceprimari ai municipiului Giurgiu, cu majoritate de voturi, Dumitrescu Silviu și Marian Damian.

Ultima modificare: 18.08.2022 – 14:08 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Comunicat de presă